fbpx
Přeskočit na obsah

Vila Kollár – Vysoké tatry. Od záchodů k focení apartmánů a podcastu!

To ses po!?#!💩 ne?!

Mmmm, vlastně…ano 😄 Už je to skoro rok, co jsme chytli Faraonovu pomstu v Tatrách 😁 A vyšlo z toho tohle skvělé focení jedné obrovské srdcovky majitelů a zakladatele. A kromě toho se mi tady zrodila v hlavě myšlenka na projekt Fotím Srdcovky a podcast. No moment, takže jak se to stalo?

Tak jak to bylo s těma záchodama?

Když jsme hledali, kde na Slovensku se ubytujeme, zásadní požadavek byl výhled na hory. Našli jsme si tehdy tohle hezké odpočinkové ubytování – Vila Kollár a chtěli jsme si na pár dní trochu užít přírody, čerstvého vzduchu a hor. Hned na prvním výšlapu nás ale zlákala křišťálově čistá voda z horského potoka.

Na jednom z míst jsme se ujistili od místních, že je pitná a když si poklepali na čelo (proč se jako na tohle ptáme?!) a sami si napustili do lahve, s chutí jsme se napili. 🌊 Jako jó, byla to ta nejlahodnější voda, co jsem kdy pil..

Ale můžu říct, že jsem si ani v tom nejhorším snu absolutně nedokázal představit, jak špatně vypadají záchody v Popradském Kauflandu. A jak moc budu i tak rád, že si na něj další den budu moc včas sednout. Zbytek naší dovolené jsme tak strávili střídáním se na záchodě ve všech možných polohách.

Takhle jsme si tu dovču úplně nepředstavovali. Ale všechno zlé je pro něco dobré a my jsme se díky tomu trochu blíže poznali se zakladatelem této vily s apartmány.

A taky jsme se sem podívali podruhé, tentokrát s foťákem.

Celou dobu se o nás tady hezky starali (děkujeme!), dokonce nám přinesli léky a vývar a nakonec slovo dalo slovo a vyšlo z toho, že se přijedeme podívat znova. Tentokrát fotit.

Při druhé návštěvě jsem si s panem zakladatelem povídal o tom, jak to celé vznikalo. Od prvního nápadu přes rekonstrukci i řešení všemožných záležitostí.

Taky u od prvního dne ve Vile Kollár bylo jasné, že tohle všechno je jedna velká srdcovka a splněný sen. Je to tady vidět úplně všude. A při druhé návštěvě se mi to jen potvrdilo. A já věděl, že právě srdcovek chci objevovat a fotit více. A slyšet jejich příběhy.

Fotím srdcovky.

V ten moment jsem věděl, že tyhle srdcovky si zaslouží vlastní podcast. Ale taky jsem si focení ve Vile neskutečně užil – právě kvůli tomu, jak je to tu všechno dělané s láskou. Takové focení je hned větší radost. A tak zde kromě spousty fotek vznikl taky nápad na projekt Fotím srdcovky. 🙂

No a protože se kolem Vily pořád něco děje a pořád ji nemáme vyfocenou ve všech ročních obdobích, neskutečně se těšíme na další návštěvy, ať už turistické, či fotící. 📸 ❤️

Jan Mrázek - Váš fotograf z Moravy